Zespół powstał w styczniu 1997 roku z inicjatywy Maćka Flanka gitarzysty i wokalisty zespołu Sierra Manta i Będzie Dobrze.Jest to zdarzenie muzyczne wynikające z potrzeby opowiedzenia o wewnętrznej drodze prowadzącej do wiary w jedynego zbawcę Jezusa Chrystusa.

Pierwszy materiał zespołu "Oczyszczenie" powstał w zaciszu domowego studia w Ząbkowicach Śląskich. Do współpracy nad płytą zostali zaproszeni profesjonalni muzycy z Ząbkowic Śl., przyjaciele z zespołu Sierra Manta: Robert Tubek i Irek Wójcicki oraz saksofonista Andrzej Mazur i wokalistka Teresa Sałacka. Po wydaniu materiału przez firmę Nowe Jerusalem Records powstał pomysł zaangażowania żywej sekcji rytmicznej. Do zespołu doszedł perkusista nie istniejącego już zespołu Będzie Dobrze- Sławek Lenczewski i bardzo młody basista- Rafał Firgang, z którymi został nagrany najnowszy materiał. Nagrań dokonano w śierpniu 1999 roku w studio nagrań mieszczącym się w ośrodku "Twój Dom" w Krośnie. Zespół grał na najważniejszych polskich festiwalach:

Przystanek Woodstock `99- Żary 1999
Africa is Hungry- Torun 1998
Slot Festiwal- Giżycko 1998
Folk Fest- Krotoszyn 1998 i 1999
Folk Fiesta- Ząbkowice Śląskie 1998 i 1999

Festival Song of Songs - Toruń 2002

U boku: 2tm2,3; Maleo; New Life Music; Janusza Janiny Iwańskiego; Antoniny Krzysztoń; Tomasza Żółtko; Deus Meus; Beaty Bednarz; Mieczysława Szcześniaka; Bakszyszu; Jafia Namuel. Muzyka zespołu to roots reggae, rock reggae i wiele pierwiastków nowoczesnych gatunków muzycznych zabarwionych brzmieniami instrumentów ludowych z europy i ameryki południowej.

Koncerty Nowego Jerusalem otrzymały pochlebne recenzje w prasie muzycznej, radiu i telewizji. Obecnie powstało studio Nowe Jerusalem w Ząbkowicach Śląskich oparte na systemie "twardodyskowego" nagrywania dźwięku.

Serdecznie zapraszamy na nasze koncerty!
Nowe Jerusalem


Wszystkich zniecierpliwionych zapewniamy ,że ich oczekiwanie będzie wynagrodzone już niebawem. W miesiącu grudniu zostaną ukończone prace nad videoclipem do utworu "E.T." ,który ukaże się w TV na początku roku. Z okazji zbliżaj±cych się Świąt nagraliśmy akustyczną wersję naszego utworu pt."Przyszedł na Świat" muz. i sł. Maciej Flank którą będzie można usłyszeć na antenie radiowej

Copyright © Nowe Jerusalem
17 grudzień 2000